کاهش قند خون – درمان دیابت با ژل آلوئه ورا

کاهش قند خون – درمان دیابت با ژل آلوئه ورا

کاهش قند خون – درمان دیابت با ژل آلوئه ورا

کاهش قند خون

آلوئه‌ورا را همگی ما به عنوان یک ماده موثر در مراقبت از پوست می‌شناسیم، اما این ژل گرانبها، فوائد فوق‌العاده دیگری هم دارد.

ژل آلوئه ورا را به دلیل قدرت تسکین دهندگی و التیام بخشی که دارد برای موارد مراقبت از پوست به کار می‌بردند، اما تحقیقات نشان داده است که این ژل می‌تواند در درمان دیابت و کاهش قند خون نیز موثر باشد. در این مطلب با زیبامون دات کام همراه باشید تا با دلایل و نحوه استفاده از ژل آاوئه ورا برای درمان دیابت کاملا آشنا شوید.

ارتباط ژل آلوئه ورا با درمان دیابت در چیست؟

امروزه بیماری دیابت به سرعت در بین تمام مردم دنیا در حال افزایش است و پیشگیری و درمان آن، بستگی زیادی به سبک زندگی دارد. تغذیه سالم و ورزش منظم از جمله روش‌های پیشگیری از دیابت می‌باشند که دقیقا بستگی به میزان همت و اراده خود فرد بیمار دارد. اما در این میان می‌توان از مواد طبیعی برای کاهش قند خون نیز استفاده کرد.

یکی از این مواد طبیعی و موثر، ژل آلوئه ورا است که تحقیقات نشان داده که با مصرف یک نوشیدنی آلوئه‌ ورا طبیعی که حاوی ۵ تا ۱۵ میلی‌لیتر ژل آلوئه ورا است، می‌توان قند خون را در هر موقع از روز به شکل چشم‌گیری کاهش داد.

مصرف منظم نوشیدنی آلوئه‌ورا برای تثبیت میزان گلوکز موجود در جریان خون مفید است.

دلایل تاثیر ژل آلوئه ورا در درمان دیابت و کاهش قند خون

۱-ژل آلوئه ورا حاوی یک فیبر رژیمی به نام گلوکومن است که به راحتی در آب حل می‌شود و در بدن به عنوان یک ماده هیپوگلیسیمی کار می‌کند و قند خون را کاهش می‌دهد.

۲-همچنین این ماده شگفت انگیز در خود مواد موثری مانند آنتراکینون‌ها و لکتین دارد که باعث می‌شود میزان گلوکز موجود در خون کاهش یابد و بعد از آن نیز، قند خون کاملا تثبیت گردد.

۳-آلوئه‌ورا در کاهش سموم بدن نیز موثر است و شامل قند اضافی موجود در خون نیز می‌گردد.

۴-یک نکته بسیار مفید دیگر که در رابطه با آلوئه‌ورا باید بدانید، این است که این ماده ضد التهاب بسیار قوی و دارای آنتی‌اکسیدان‌های بسیار مفیدی است که خاصیت مرطوب کنندگی، ترمیم زخم و بافت آسیب دیده دارد. بنابراین در کاهش و درمان زخم مربوط به افراد دیابتی نیز می‌تواند کمک کننده و مفید باشد.

۵-آلوئه‌ورا همچنین در کاهش ترشح انسولین در بدن نیز مفید است و می‌تواند سطح قند خون را تا ۵۰% در عرض چند ماه کاهش دهد.

۶- مورد دیگر اینکه ماده طبیعی در درمان دیابت بسیار موثر است و از طرف دیگر، هیچ عوارض جانبی و خطرناکی هم ندارد.

منبع:www.zibamoon.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *